Dejstvo, da v vesolju nismo sami, za nas pomeni veliko stvari. Če bi se tega zavedali, bi to spremenilo naš odnos do vsega, kar mislimo, da vemo, do našega dojemanja nas samih in sveta v celoti. Znašli bi se pred novo resničnostjo, ki bi se ji morali začeti prilagajati.

Ne glede na to, kdo je ustvaril današnjo človeško raso, lahko mirno sprejmemo stališče, da so bila bitja iz drugih svetov na Zemlji prisotna skozi vso človeško zgodovino. Na voljo je več kot dovolj različnih virov,

Tu je nov čas. Ugotavljamo, da stvari niso take, kot smo mislili, da so. Tako množično se tega še nikoli nismo zavedali, zato tudi resnice še nikoli nismo tako zavzeto iskali. Nepravilno dojemanje nas samih skozi vso človeško zgodovino, dojemanje tega, kdo smo in zakaj smo tu, je bila za nas usodna izkušnja, in posledice bomo odpravljali še dolgo. Toda zdaj smo spregledali. Vstopamo v novo obdobje in vse bomo postavili na novo.

Obstoj inteligentnih družb na drugih planetih oziroma dimenzijah in ali je človeštvo v odnosu do tega dejstva napredovalo. Kaj nam o tem pove omenjeno poročilo in dogajanje okoli njega.

»Glavni vzrok stiske ljudi v našem svetu je skozi stoletja vzdrževani občutek medsebojne ločenosti, ki se od nekdaj izkorišča za vsiljevanje prepričanja, kako je tekmovalnost nuja in pohlep vrlina. Čeprav takšen odnos do življenja dandanes še uničuje družbeno tkivo v mnogih državah sveta, pa bo prav ta skrajna polarizacija kmalu privedla kritično maso človeštva do tega, da bo uzrla edino zanesljivo alternativo: nov način organiziranja družbe, utemeljen na sodelovanju in pravični delitvi hrane, surovin, energije, znanja in tehnologij za zadovoljitev osnovnih potreb vseh živih bitij tega planeta. To je pristop, ki ga človeštvo še ni preizkusilo, četudi so ga stoletja zagovarjali Učitelji človeštva, sprejeli in podpirali Združeni narodi vse od ratifikacije Splošne deklaracije o človekovih pravicah leta 1948 naprej in priporočali obiskovalci iz vesolja od stikov v 1950-ih letih do danes. Enotnost v različnosti, ki vodi naprej v človečnost.«

Ameriški psihiater, parapsiholog, pisatelj in profesor na harvardski medicinski fakulteti dr. JOHN E. MACK, katerega svetovni nazor se je navdihoval v duhovnih in filozofskih tradicijah, je med drugim močno zagovarjal tezo, da smo vsi med seboj povezani. Tema povezanosti je bila pri njem zastavljena zelo široko, saj jo je najbolj podrobno raziskoval s študijem oseb, ki so poročale o svojih stikih z Nezemljani in o tem, kako jim je ta izkušnja spremenila način gledanja na svet, vključno s povečanim smislom za duhovnost in okoljske probleme.

- na razkritje ne čakamo več - združujemo se, da ustvarimo neposredne povezave z bitji drugih območij in svetov - 

Rebecca Hardcastle Wright

© 2024 Eksopolitika Slovenija. Vse pravice pridržane. Agencija.5ka